Operačný program: Vzdelávanie

Operačný program: Vzdelávanie

Opatrenie:            3.2 Zvyšovanie vzdelanostnej úrovne osôb s osobitými vzdelávacími potrebami

Názov projektu:    “ŠIje nám to“ v škole nápadov a tvorivosti

Škola pri Reedukačnom centre má svoju históriu. Škola a učiteľský  kolektív napomáha vytvárať príjemné pracovné prostredie.  Práca učiteľov  je náročná a nestačí vychádzať iba z vedomostí nadobudnutých praxou, ale je potrebné sa neustále vzdelávať. Vyvstávajú tu však dva zásadné problémy. Prvým je nedostatok financií  a druhým nedostatok času. Vďaka projektu je možné získať potrebné prostriedky na financovanie potrebných vzdelávacích kurzov a druhý problém je možné odstrániť vďaka realizácii aktivít projektu. Realizáciou aktivít sa ušetrí množstvo času, ktorý je možné venovať rozšíreniu vedomostí.

V rámci projektu sa budú realizovať Kurzy technickej spôsobilosti a Kurzy komunikačnej spôsobilosti. Ďalej sa bude realizovať Programová reforma formálneho vzdelávacieho systému zavedením interaktívnej výučby doplnenej inováciou učebných textov ako aj Doplnková forma výchovno-vzdelávacieho systému prostredníctvom krúžkov.

• Stredná odborná škola a Základná škola pri Reedukačnom centre
    Prílepská 6, Zlaté Moravce, 95301